Facebook Eziyetleri 1

2012-10-23 16:50:00

 

 

Facebook çok saçma sapan bir şey.Ama her yaşıtım girdiği için ben de kendimi girmek zorunda hissettim.Aslında hiç sürü psikolojisinde bir birey değilimdir.Ezik kalmaktan korktum sanırım.Tabi yıllardan beri facebook hesabım var ama eskiden çok girmiyordum. Şimdi –her şeyi yaptığımız gibi Nazlı Can ile birlikte- sayfa açtık.Hem de beraber size bu yazıları yazıyoruz ama bir araya gelemediğimiz ve onun telefonu benim de TL’m olmadığı için bedava bir iletişim aracı kullanmamız lazım ve facebook ibu iş için ideal.

 

Neyse asıl konu bu değildi.Geçen gün facebook un ve kullanıcılarının ne kadar saçma sapan bi’şeyler olduğu hakkındaki hipotezimi doğrulayan bir olay oldu.(ki maalesef ben de bu saçma sapan bi’şeylerin arasına girdim) Ne zaman oldu bilmiyorum ama Mesut bilmemne diye birini arkadaşım olarak eklemişim.Ki ben eklememişimdir,arkadaşlık isteğini kabul etmişimdir.Çünkü bende “ben niye insanları ekliyormuşum,insanlar beni eklesin.” diyen bir düşünce yapısı var.Arkadaşlık isteğini neden kabul ettiğim konusundaki fikrim:soy isimlerimiz aynı olduğu için akrabam sanmış olabilirim.Aslında akrabalarımı da pek eklemiyorum.Zaten bayramlarda ve düğünlerde yeterince içli dışlı oluyoruz.Herhalde o sırada “aile önemlidir” gibi -mantıklı ama benim düşüncelerime ters düştüğü için saçma sapan  demek zorundayım- saçma sapan bir fikre kapılmıştım.Neyse,bir önemi yok bunun.Allah aşkına adam ne kadar  saçma bir adamdır ya?

 

Adam bana kimsin sen , neden kızımın adına face açıyorsun gibisinden sorular sordu yaaa!!!

 

Buradan o abiye seslenmek istiyorum:Manyak mısın abi!

Ben Fethi’nin kızıyım valla ,seni de tanımıyorum.Zaten tanımak da istemiyorum.Çok işim var,derdim çok bir de kendinle uğraştırma beni be abi.Boş ,ver isim benzerliğidir , takma kafana küçük detayları.Sonra çabuk yaşlanırsın  ,benden söylemesi.

 

Ve o vatandaşı hemen siliyorum.Sildim bile.Ayrıca akrabaysak ve babamı tanıyorsan sana face’den attığım mesajı –o da bunun bir benzeriydi,farklı olsun da abi anlasın beni istedim- babama söylemene hiç gerek yok.Dediğim gibi , takma kafana küçük detayları. Bak sana değer verdim de bloguma seninle ilgili yazı bile koydum ben.

 

Beyza Nur

 

0
0
0
Yorum Yaz